Букмейкърите дават предимство на Марсилия в контролата срещу Виляреал

„Стад Велодром“ ще посрещне отборите на Марсилия и Виляреал за приятелски мач, насрочен за събота от 22:00 часа като букмейкърите фаворизират френския тим. За тима на Марсилия това ще бъде последната приятелска среща преди мача с Монпелие на старта на Лига 1 следващия уикенд. Виляреал пък не е насрочвал други приятелски срещи до сблъсъка си за Суперкупата на УЕФА срещу Челси на 11 август.

Отборите на Марсилия и Виляреал са играли един срещу друг само веднъж през историята досега. През юли 2017 г. те се срещнаха в приятелски мач, който завърши без победител при реми 1:1. Испанците откриха резултата в края на първата част, като френският тим възстанови паритета в средата на второто полувреме. Дали и в предстоящия мач ще видим попадения в двете врати, както предвиждат анализаторите в сайта за футболни прогнози Betportal, ще разберем в събота вечер.

Марсилия се наложи с 2:1 над Сент Етиен в приятелска среща в сряда. Отборът в момента е непобеден в осем поредни срещи, шест от които приятелски мачове, като всички бяха изиграни през юли. Марсилия загуби само един от предишните 14 сблъсъка във всички състезания, но запази само две сухи мрежи за периода. Три от последните пет мача на френския тим доведоха до над 2,5 гола, тъй като и петте бяха свидетели на голове в двете врати.

Последната приятелска среща на Виляреал беше в четвъртък, когато завърши при скучно равенство без голове с Леванте. Жълтата подводница не успя да спечели нито една от последните си пет срещи в редовните 90 минути, като записа три равенства и две поражения, но едно от тези равенства се превърна в най-голямото постижение на Виляреал, след като надделя при дузпите над Манчестър Юнайтед във финала на Лига Европа през май, като загубата на „червените дяволи“ изненада типстърите в Betportal. Три от последните пет срещи на отбора бяха с над 2,5 гола, докато в четири имаше попадения в двете врати, така че е много вероятно да има размяна на голове в мача на Виляреал с Марсилия.